Plus Prefabrik ile güvenli ve estetik yapılar.

PP-511 Tek Katlı Prefabrik

Home Modeller PP-511 Tek Katlı Prefabrik

PP-511 Tek Katlı Hazır Yapı

40 m2 Kullanım alanına sahip Plus Prefabrik hafif çelik hazır yapı modelimiz.

Neden Prefabrik Ev?

Prefabrik ev, duvar, kapı ve diğer tüm parçalarının fabrikada üretilip daha sonra evin yapılacağı yere oturtulduğu ev tipidir. Prefabrik evlerin inşası için herhangi bir temel gerekmez. Bu evler genellikle bir ya da iki katlıdır. Pek çok avantaja sahip olan prefabrik evlere de, tıpkı diğer evlere olduğu gibi ses ve ısı yalıtımı yapılır. Ayrıca elektrik tesisatı ve kanalizasyon sistemine de sahiptirler. Kişilerin yerleşim planına ve alanına göre tasarlanan prefabrik evler, istendiği zaman sökülüp başka yere taşınır. Uzun imalat süreleri, prefabrik evlerde kısalır ve bu evlerin işçilik maliyeti daha düşüktür. Daha önceden planlanıp üretildiği için tüm ihtiyaçları rahatlıkla karşılar. Özellikle deprem ve toprak kayması gibi durumlara karşı daha dayanıklıdır. Prefabrik ev özellikleri arasında çevre dostu olması da önemlidir.
  • Depreme Dayanıklı
  • Ekonomik
  • Hızlı Kurulum

Hafif çelik sistemler ölü ağırlıkları çok az olduklarından eğer doğru projelendirme ve uygulama yapıldıyda depreme en dayanıklı yapı türüdür. Binanıza etkileyecek deprem yükü, bina ağırlığınızla doğru orantılıdır: 

Kuvvet=Kütle x Deprem İvmesi 

Ayrıca betonarme binalarda, beton gevrek özellikte olduğundan eğer deprem sırasında oluşacak ani çekme gerilmelerde oluşan kırılmalara karşı özel kolon kiriş sarım bölgeri çelik donatılarla oluşturulmadıysa binanızın taşıyıcı betonarme çerçeveleri kırılır ve çöker. Yükü çok ağır olduğundan altında kalanlarda can ve mal kaybına yol açar. Hafif çelik sistemler depremde oluşacak ani çekme kuvvetlerine karşı çok dayanıklıdır çünkü mukavemeti profil ölü ağırlıklarına kıyasla çok fazladır. Hiç beklenmeyen 14 şiddetinde bir deprem kuvveti oluşsa dahi eğer binanız hafif çelik ise binanız çökmez. Çünkü çelik malzeme özelliği olarak beton gibi aniden kırılan bir malzeme değildir, dayanamadığı yüklere karşı kırılmaz, şekli değişir yani sünme yapar. Kısacası Hafif Çelik binalara beklenmeyen, aşırı büyük deprem yükleri gelse ve oluşsa bile, binanız ancak biraz şekil değiştirir. Bu nedenle betonarme gibi çok ağır bir yapının altında kalıp ölme gibi bir durum olmaz. Bu açıdan değerlendirildiğinde diğer yapılara göre depreme en dayanıklı yapı türüdür. Plus Prefabrik'in yaptığı Hafif çelik binalar Türkiye'de oluşması mümkün olan 7,5 - 8 şiddetinde depremlere karşı projelendirilir ve bu depremlerden etkilenmeden depremi atlatır.

  • Taşınabilir yapıda olan prefabrik evleri bazı değişiklikler amacıyla belirli miktarda kaydırabilir veya taşıyabilirsiniz.
  • Ekonomik olması göz ardı edilmemesi gereken bir avantajıdır. Betonarme evlerle karşılaştırıldığında oldukça uygun fiyatlıdır.

Prefabrik yapılar önceden planlanan ve bir çok malzemesi daha önceden özel olarak üretildiği için normal bir betonarme yapıya göre çok daha hızlı teslim edilir. Bu süre seçtiğiniz modele göre 3 İş günü ile 1 ay arası anahtar teslim olacak şekilde teslim edilebilir.

BİLGİ VE İLETİŞİM

0543 518 96 50

Sorularınız mı var?

0 532 421 62 11

info@plusprefabrik.com

Plus Prefabrik

Hayal ettiğiniz yaşamı, güven, konfor ve profesyonellik ile tasarlar.
İletişim